Kilpailutoiminta

KILPAILUKALENTERI 

 

Kevät 2022

 

19.3. Rovaniemi Santasport Cup 2022 

Seurastamme kisoihin osallistuneiden tulokset

Upeita onnistumisia kaikilta! Onnea Aino-Iiris, Venla, Iida ja Pihla!!

Taitajat 2010-2013

1. Aino-Iiris 3. Pihla 6. Saara 7. Laura 8. Kerttu

Taitajat 2007-2009

1. Venla 2. Iida 6. Kaisa 7. Lempi 8. Eveliina

 

Kaikki tulokset täältä

 

 

19.2.-20.2. Joensuun Helmipiruetit

Seurastamme kisoihin osallistuneiden tulokset

Mahtavia suorituksia jokaiselta. ONNEA VENLA!!!

Aluedebytantit

Silja 5.

Aluenoviisit

Jutta 10.

Taitajat 2011-2012

Kerttu 11.

Laura 13.

Taitajat 2010 ja vanhemmat

Venla 1.

Iida 4.

Jenni 10.

Emilia 14. Erikoismaininta: Onnistunut musiikin tulkinta

Eveliina 19.

Kaikki tulokset täältä

 

 

12.2. Kajaani

Kotikisojemme tulokset

Upeita suorituksia jokaiselta. Paljon Onnea Aino-Iiris, Venla, Nella, Jenni, Pihla, Iida ja Silja!

Tintit 2013

Nia

Taitajat 2010 ja nuoremmat

Aino-Iiris 1, Pihla 3, Saara 4, Laura 5, Kerttu 6 Erikoismaininta: Reipas esitys

Taitajat 2009 ja vanhemmat

Venla 1, Jenni 2, Iida 3, Emilia 6 Erikoismaininta: Kaunis musiikin tulkinta, Kaisa 8, Nea 9, Lempi 10, Eveliina 11

Aluedebytantit

Silja 3

Aluenoviisit

Jutta 5

Aluejuniorit

Nella 1

 

 

29.1. Varkaus

Kilpailuun seurastamme osallistuneiden tulokset

Upeat suoritukset kaikilta. Paljon Onnea Iida ja Nella!

Taitajat 2011-2012

Laura 7. erikoismaininnalla onnistunut seisomapiruetti, Kerttu 9.

Taitajat 2009-2010

Iida 2. Pihla 4. erikoismaininnalla askelsarja mukavasti musiikkia ilmentäen, Kaisa 8.

Taitajat 2007- 2008

Emilia 5. erikoismaininnalla kauniit käsien liikkeet musiikkiin, Nea 9.

Aluenoviisit

Jutta 9.

Aluejuniorit

Nella 3.

Aluedebytantit

Silja 5.

 

Kaikki tulokset Varkaudesta

 

8.1.   Pietarsaari

Kilpailuun seurastamme osallistuneiden tulokset 

Upeat suoriutumiset kaikilta. Paljon Onnea Venla ja Iida!!

Taitajat 2010 ja nuoremmat

Pihla 4, Aino-Iiris 7, Saara 12, Kerttu 15

Taitajat 2009 ja vanhemmat

Venla 2, Iida 3, Jenni 6, Emilia 7, Eveliina 11

 

Kaikki tulokset Pietarsaaresta

 

 

 

Syksy 2021

20.11              Iisalmi

 

                        Seuramme kilpailijoiden tulokset Iisalmesta

Kisoissa nähtiin kaikilta todella upeita suorituksia. Paljon Onnea Venla, Nella ja Jenni!!!

Tintit

Nia

Aluedebytantit

Silja 5.

Aluejuniorit

Nella 2.

Aluenoviisit

Jutta 9.

Taitajat 2011-2012

Laura 6. Kerttu 8.

Taitajat 2009-2010

Venla 1. Jenni 3. Iida 4. erityismaininta laadukkaat piruetit

Pihla 6. Aino-Iiris 7. Saara 8. Kaisa 10. Lempi 12. Eveliina 13.

Taitajat 2008 ja vanhemmat 

Emilia 8. Nea 9.

 

Kaikki tulokset Iisalmesta

 

 

16.10              Kuopio, Minikarnevaalit

 

                 Seuramme kilpailijoiden tulokset Kuopiosta

Kisoissa nähtiin kaikilta upeita suorituksia, erityisesti Lempi suoriutui ensimmäisistä kisoistaan todella hyvin sekä Aino-Iiris sijoittui upeasti kolmanneksi, Onnea!

Aluenoviisit

Jutta 9.

Aluejuniorit

Nella 4.

Taitajat 2010-2012

Aino-Iiris 3. Saara 11. Pihla 12. Laura 13. Kerttu 15.

Taitajat 2009 ja vanhemmat

Venla 6. Jenni 7. Iida 9. Kaisa 10. Nea 13. Aino 14. Lempi 15. Eveliina 17.

Tintit

Nia

 

Täältä löydät kaikki tulokset

 

 

1.-3.10            Kokkola, Jackson Haines Memorial Cup

 

                 Seuramme kilpailijoiden tulokset Kokkolasta

Kisoissa nähtiin kaikilta hienoja suorituksia, erityisesti Laura ja Kerttu sekä Nia ja Eveliina  suoriutuivat mainiosti ensimmäistä kisoistaan

Aluedebytantit

Silja 11.

Aluenoviisit

Jutta 7.

Aluejuniorit

Nella 12.

Taitajat 2010-2012

Aino-Iiris 4. Pihla 6. Saara 7. Kerttu 12. Laura 14. erityismaininnalla hyvin pyörivä seisomapiruetti.

Taitajat 2003-2009

Venla 6. Iida 8. Jenni 9. Nea 11. Kaisa 12. Eveliina 15.

Tintit

Nia

Täältä löydät kaikki tulokset

 

                     

 

 

Seurastamme kilpailuihin osallistuu luistelijoita ryhmistä K1 ja K2.

Seuramme kilpailijat 

Hakkarainen Jenni, Taitajat

Hakkarainen Nia, Tintit

Kananen Emilia, Taitajat

Kilpeläinen Iida, Taitajat

Koponen Nella, Aluejuniorit

Martiskainen Eveliina, Taitajat

Ohtonen Jutta, Aluenoviisi

Ojalehto Lempi, Taitajat

Pajari Nea, Taitajat

Rantala Aino-Iiris, Taitajat

Rautiainen Aino, Taitajat

Siltala Saara, Taitajat

Siltala Silja, Aluedebytantti

Sistonen Venla, Taitajat

Suopanki Kerttu, Taitajat

Suopanki Pihla, Taitajat

Tolonen Kaisa, Taitajat

Tolonen Laura, Taitajat